Jacek Ozimkowski – bas

W 1995 r. ukończył z wyróżnieniem studia wokalne pod kierunkiem prof. W. Śmietany w AM w Krakowie. Po ukończeniu studiów został asystentem w jego klasie.
W maju 2003 r. uzyskał tytuł doktora w dziedzinie wokalistyka, a w 2013 r. zrobił habilitację. Obecnie prowadzi własną klasę śpiewu solowego na Wydziale Wokalno-Aktorskim AM w Krakowie, którego jest prodziekanem. Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w: Szwajcarii, Niemczech, Francji, Belgii, Szwecji, Norwegii, USA, Litwie, Łotwie, Włoszech. Dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i TV. W repertuarze znajdują się partie z oper: Mozarta, Webera, Verdiego, Moniuszki, Czajkowskiego. Nie brak również pozycji z repertuaru oratoryjno-kantatowego i liryki wokalnej. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury, jak m.in. Capella Cracoviensis, Opera Krakowska, czy Gliwicki Teatr Muzyczny. W Operze Krakowskiej brał udział w premierze Gwałtu na Lukrecji (B.Britten), Damy Pikowej (P. Czajkowski), Miłości do Trzech Pomarańczy (S. Prokofiew), Cyganerii (G. Puccini) i Króla Rogera (K. Szymanowski). W Gliwickim Teatrze Muzycznym wykonywał partię Don Basilia w premierze Cyrulika Sewilskiego (G. Rossini). Występował także w przedstawieniach Rigoletto i Traviata G. Verdiego.
Występował na festiwalach muzyki barokowej, takich jak: Festiwal Bachowski w Świdnicy, Muzyka w Starym Krakowie, Forum Musicum we Wrocławiu, Festiwal w Nysie, Festiwal Muzyczny w Mielcu oraz w Łańcucie. W 2011 roku rozpoczął serię nagrań CD – Polski barok. Jest to zestaw 5-ciu płyt, które zostały zaprezentowane na targach muzycznych Midem 2012 w Cannes. Dotychczas wydano 27 płyt z muzyką dawną w wykonaniu Jacka Ozimkowskiego. W 2009 roku otrzymał Fryderyka w kategorii Album roku za Musica Sacromonatana.